Переклад з румунської Переклад на румунську мову

Румунська (застаріла українська назва волоська) належить до балкано-романської підгрупи східно-романської групи індоєвропейської сім’ї мов. Основою румунської мови стала розмовна латинська мова колоністів. Слово «румуни» похідне від «romanus», що означає «римський громадянин».

Це східнороманська мова, найбільше поширена в Румунії та Молдові (24-28 мільйонів мовців). Має офіційний статус у Румунії, Молдові, Автономному краю Воєводині (Сербія), на горі Афон (Греція) та у самопроголошеній Придністровській Молдовській Республіці. У Молдові (і зокрема в Придністров'ї) мова офіційно відома як молдовська (limba moldovenească), хоча термін «румунська» використовують також часто (за винятком Придністров'я). Крім того, румунська мова поширена в Італії, Іспанії, Болгарії, США, Канаді, Ізраїлі, Росії, Португалії, Великій Британії, Франції, Україні та Німеччині.

Румунська мова (рум. limba română/român) належить до романських мов і нараховує близько 24 млн. носіїв у Румунії, Молдавії та Україні. У румунській мові зберігається ряд особливостей латинської мови, включаючи відмінки іменників, які вже давно були втрачені іншими романськими мовами. В румунській мові багато слів, запозичених зі слов’янських мов сусідніх країн, а також із французької, давньослов’янської, німецької, грецької і турецької мов.

Перші писемні пам’ятки румунської мови з’явилися у XVI ст. і представляють, переважно, релігійні тексти та інші документи. Найдавніший текст румунською мовою датується 1521 р. – це лист боярина Някшу з Кимпулунга градоначальникові Брашова. Лист написаний кирилицею, схожою на давньослов’янську, яка використовувалася у Валахії і Молдові до 1859 р.

З кінця XVI ст. для письма румунською мовою в Трансільванії використовувався варіант латинського алфавіту з угорськими особливостями. Наприкінці XVIII ст. була прийнята система правопису на основі італійської мови.

Кириличне письмо використовувалося в Молдавській РСР до 1989 р., коли його замінив румунський варіант латинського алфавіту.

Лексика румунської мови має різноманітніше походження в порівнянні з західно-романськими мовами як наслідок периферійного розвитку східно-романського ареалу, оточеного зонами мов інших родин, що чинили на неї великий вплив. Останнім часом румунська мову стала активно запозичувати лексику з англійської мови.

Румунська мова здобула певну популярність завдяки успішним фільмам та пісням.

Мова – це один з найважливіших факторів для успішної професійної та ділової діяльності. Іноді ми самі недостатньо добре володіємо іноземною, тому так важливо довірити переклад важливої документації чи сайту досвідченим та кваліфікованим фахівцям, котрі щодня займаються іноземними мовами та перекладами.

Ви шукаєте кваліфіковане і надійне бюро перекладу у Львові? Тоді з упевненістю звертайтеся до нас!

Ми пропонуємо усі види перекладів – письмові та усні відповідно до загальноприйнятих світових стандартів будь-якого напрямку, тематики та ступеня складності.

Ми залучаємо дипломованих та досвідчених перекладачів та редакторів; фахово здійснюємо переклади у задані терміни; у роботі керуємося міжнародними та національними стандартами якості та вимогами до виконання перекладацьких робіт.

Ви можете довіряти професіоналізму, великому досвідові та спеціалізації наших перекладачів, уважності редакторів та відповідальності менеджерів.

м.Львів, вул.Івана Франка, 33 (3 поверх)

(067) 67--90--671